Megemlékezés az 1848/1849-es forradalomról és szabadságharcról

Megemlékezés az 1848/1849-es forradalomról és szabadságharcról

Megemlékezés az 1848/1849-es forradalomról és szabadságharcról

Iskolánkban 2022.március 10-én megemlékeztünk az 1848. március 15-i eseményekről, a forradalom kezdetéről, a szabadságharcról. Felidéztük azok emlékét, akik hősként harcoltak a szabadságért, a hazáért. Köszönöm a 8. osztály tanulóinak színvonalas szereplését, akik utoljára vettek részt a nemzeti ünnepi megemlékezésen, immár az új iskolában.

Az ünnepség után iskolánk névadójának, Fekete Istvánnak új emlékfalát is megtekintettük, amelyet a Boa Endre által faragott arckép is díszít.  Majd az iskola udvarán elültettük az új Hősök Fáját. Az előző 20 éves fa az építkezés során kivágásra került, de szerettünk volna egy újat. Reméljük, még unokáink is látni fogják!

Az ültetés után meg is gyújtottuk az első mécsest a forradalom és szabadságharc hősei előtt tisztelegve.

Hopp Marianna tanárnő

 

Videó:

https://drive.google.com/file/d/1mlHh2MGjC03WPM-ejOgTKLXCqcUOn9rN/view?usp=sharing

Kapcsolódó galéria

Megemlékezés az 1848/1849-es forradalomról és szabadságharcról

Pályázatok

MFP
Magyarország Kormánya
Okosan a pénzzel!
Örökös ökoiskola
Határtalanul
Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Bázisintézmény