Fenntarthatósági témahét

A múlt héten a témahét keretében a kevesebb húsfogyasztást szorgalmaztuk és felhívtuk a figyelmet nagyüzemi állattartás állatvédelmi, környezetvédelmi, társadalmi problémáira.

Rajz versenyt hirdettünk meg az egész iskolában és voltak akik verset is írtak a témával kapcsolatban. Az 5. osztályosok képregényt rajzoltak, a 6. osztályosok húsmentes recepteket gyűjtöttek, a 7. osztályosok kérdőíveket készítettek, meginterjúvolták a felsősöket , aztán a válaszokat diagrammal ki is értékelték. A 8. osztályosok  húsmentes ételt (zöldséges lasagne) sütöttek, amit mindenki meg is kóstolhatott. Nagyon finom lett.

A kiállított anyagok, osztályfőnökök és szaktanárok segítségével készültek a gyerekek a fenntarthatósági vetélkedőre, ahol játékos feladatok segítségével csapatverseny formájában mérték össze a tudásukat.

Az aulában kiállítást szerveztünk az elkészített anyagokból és egy teljes húsmentes napot is tartottunk.

Bázisintézmény
Aktív Iskola