A magyar kultúra napja

A magyar kultúra napját ünnepeltük iskolánkban január 22-én. Közösen mondtuk el Kölcsey Ferenc Himnusz című művét. 

Előtte felelevenítettük, hogy a magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le egy nagyobb kéziratcsomag részeként és jelölte meg dátummal Csekén a Himnusz kéziratát.

Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

Kapcsolódó galéria

A magyar kultúra napja

Pályázatok

ESZA
Bázisintézmény
Határtalanul
Aktív Iskola
Petőfi200
Magyarország Kormánya
Okosan a pénzzel!
Örökös ökoiskola
MFP